Ką reikia žinoti prieš namuose įsirengiant elektros generatorių?

Ar jūs kada nors esate gavę sms žinutę kurioje pranešama apie planuojamus elektros linijų taisymo darbus? Šiandien nuo 9 iki 18 valandos jūsų namuose nebus elektros, atsiprašome dėl nepatogumų. Ką  tokiu atveju daryti jei dirbate namuose arba visai šeimai laisva diena? Paprasčiausias sprendimas – kur nors išvažiuoti, kitas taip pat paprastas sprendimas – namui įrengti elektros generatorių. Ką turėtumėte apie tai žinoti?

Nuspręskite kokioje vietoje pastatyti

Elektros generatoriui namuose nereikalingas valstybinių institucjų leidimas. Priekaištus gali pareikšti nebent tik nedraugiškas kaimynas, kuriam dažnai veikiantis generatorius gali trukdyti ilsėtis ar panašiai. Nepaisant to, kad įrengimui nėra jokių reikalavimų, labai svarbu laikyti saugumo reikalavimų. Visų pirma reikia pradėti nuo vietos generatoriui parinkimo. Mobiliems generatoriams ant ratų nereikia jokio specialaus pagrindo, tačiau galingesniems stacionariems yra būtinas betoninis pamatas. Generatorius ant žemės turi stovėti lygiai be jokio nuokrypio, nes tai trukdytų variklio alyvos pasiskirstymui ir judančių detalių krūviui, taipogi dėl nestabilaus pagrindo atsirastų tikimybė didesnei vibracijai.

Sujungti pagal rekomendacijas

Generatorių gamintojai ir ugniagesiai įvardina keletą didžiausių tykančių pavojų. Galimybė apsinuodyti anglies dvideginių ir gaisro tikimybė dėl netinkamoje vietoje pastatyto generatoriaus. Tai rimtas įspėjimas, nes dauguma žmonių turinčių generatorių namuose, laiko jį garaže arba sandėliuke. Veikiantis generatorius jokiu būdu negali būti laikomas uždaroje patalpoje, šiam įrenginiui reikia atvro tipo lauko pavėsinės. Veikiantis generatorius stipriai įkaista, tai reiškia, kad šalia negali būti jokių degių daiktų, generatoriaus negalima statyti šalia namo sienos, net jei apdaila padaryta iš skardos ar plytų. Netgi tokios paprastos atsargumo priemonės, pavyzdžiui nepildyti generatoriaus kuru tol kol jis neatvėsęs, ne visiems suprantamos ir ignoruojamos. Tai pats tiesiausias kelias link nelaimės. Įsivaizduokite jei netyčia šliūkšteltumėte pro šoną. Kitas svarbus aspektas, kuro saugojimas namuose. Generatorius ir kūro talpos turi būti laikomos atskirai. Vietoje plastikinių talpų benzinui ir dyzzelinui geriausia naudoti metalinius kuro bakus su sandariu uždarymu.

Sujungiant generatorių su namo elektros sistema, elektros kabelis turi būti vientisas, be sujungimų. Įvadas į namą montuojamas išorėje, sandarus skydelis su saugikliu pageidautina kad būtų kuo aukščiau, vakams nepasiekiamoje vietoje. Jei to nepavyksta padaryti, elektros skydinę reikia apsaugoti spyna ar kitokiu užraktu.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *