Galvodami apie namų interjerą, nepamirškite šiltinimo darbų

Namų interjeras yra iššūkis kiekvienam jų šeimininkui, nes vis dėlto – kiekvienas nori juos įsirengti pagal savo norus, o idėjų yra labai daug. Interjero dizaineriai pabrėžia, kad namų įrengimo metu nevalia pamiršti, jog ir šiltinimo darbus reikia atlikti pagal standartus. Ketinantiems namus renovuoti iš pagrindų, patariama pagalvoti ir apie šiltinimo darbus. Iš vidaus patalpos dažniausiai šiltinamos akmens vata. Ją įsigyti galima statybinių medžiagų parduotuvėse bei prekybos centruos arba internetu. Svarbu žinoti, kad akmens vatos kaina el. parduotuvėse dažniausiai yra gerokai mažesnėse nei įprastos parduotuvėse. Tuo labiau, neriekia pamiršti, kad internete yra platesnis pasirinkimas pagal gamintojus.

Ketinantiems namus šiltinti iš vidaus, reikėtų pasidomėti kurių gamintojų siūlomos šiltinimo medžiagos yra geriausios. Toli gražu ne kiekvienas gamintojas gali pasiūlyti patikimas ir kokybiškas šilumą sulaikančias medžiagas. Akmens vatą reikėtų rinktis ne tik pagal gamintojus, bet ir pagal šilumos sulaikymo koeficientą. Dabar galite rinktis tiek storesnės, tiek plonesnės akmens vatos lakštus.

Kalbant apie storesnę bei plonesnę akmens vatą, turite suprasti, kad kainos jų skiriasi. Plonesnė dažniausiai kainuoja daugiau nei storesnė, tačiau tai nereiškia, kad storesnė prasčiau sulaikys šilumą. Trumpai tariant, plonesnės vato lakštus reikėtų rinktis tiems, kurie nenori smarkiai sumažinti namų ploto. Juks suprantate, kad dedant akmens vatą, sumažėja bendras plotas, nes tenka pirmiau montuoti karkasą, o taip pat sienos dekoruojamos plokštėmis bei kitomis medžiagomis. Tad, jeigu norite išvengti patalpų sumažėjimo, tuomet patartina rinktis plonesnės vatos lakštus.

Šiltinant namus iš vidaus, ypač svarbu žinoti, kad akmens vata turi būti dedama pagal tam tikras taisyklės. Jeigu renkatės storesnę vatą, tuomet atminkite, kad ją dėti reikia laisvai. Tai reiškia, kad sumontuotas karkasas negali būti toks, jog paskui vato lapus tektų dėti suspaudus juos. Visi lapai turi būti laisvi, nes tik tokiu atveju bus užtikrinamas maksimalus šilumos sulaikymas.

Perkant akmens vatą, pirmiausia atsižvelkite į gamintoją. Taipogi patartina neskubėti rinktis atsitiktinių pardavėjų. Internete galima rasti daug el. parduotuvių, kurios yra patikimos ir galinčios pasiūlyti geras kainas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *