Bentonito hidroizoliacija – patikima pastatų apsauga nuo drėgmės

Bentonitas (dėl rudos spalvos dažnai vadinamas bentonito moliu) – tai vulkaninės kilmės mineralas, kasamas Amerikoje. Iš šios medžiagos pagamintas produktas, žinomas kaip bentonito hidroizoliacija, gana plačiai taikoma ir pas mus, statant tiek privačius, tiek verslo objektus. Tikėtina, jog retas žmogus, asmeniškai nesusiduriantis su statybomis, žino, su kuo tai „valgoma“. Specifinės, nors ir paviršutiniškos žinios sumažina tikimybę nukentėti nuo „kreivarankių“ statybininkų. Šie, supratę, jog klientas žino šiek tiek daugiau nei vinies bei plaktuko terminus, liaudiškai tariant, yra mažiau linkę „֧chaltūrinti“.

Bentonito hidroizoliacija – tai danga, pagaminta iš dviejų geoplėvelės bei tekstilės sluoksnių, gaubiančių mūsų jau minėtą bentonitą. Produkto pavadinimas užšifruoja ir pastarojo paskirtį – izoliaciją (sienų, pamatų) nuo vandens. Statybininkai, besigiriantys, jog šioje srityje dirba visą gyvenimą ir viską išmano (deja, pastarieji dažniausiai nemato poreikio tobulėti ir domėtis techninėmis naujovėmis), kartais gali pasukioti pirštą ties smilkiniu ir pašaipiai pareikšti, jog bentonito hidroizoliacija – tik marketingo triukas, padedantis „išmelžti“ daugiau kliento pinigų. Juk nuo drėgmės kuo puikiausiai apsaugo senas geras ruberoidas! Statybose iš tiesų dažnai sienos bei kiti apsaugoti nuo drėgmės norimi paviršiai tepami specialiai tam skirtais hidroizoliaciniais sluoksniais ar izoliuojami bitumine prilydoma danga (pavyzdžiui, ką tik straipsnyje paminėtu ruberoidu). Taip, šios technologijos iš tiesų populiarios, tačiau savų minusų turi. Pagrindinis jų – dangos įtrūkimai, atsirandantys dėl natūralaus pastato „judėjimo“. Pagrindiniam hidroizoliaciniam sluoksniui sutrūkinėjus, laikui bėgant drėgmė pradeda veržtis ir į statinio vidų.

Tad profesionalūs statybininkai, norintys darbu atlikti kokybiškai, o ne paviršutiniškai, apsaugai nuo drėgmės naudoja būtent mūsų aptariamą bentonito hidroizoliaciją. Viena iš patraukliausių šios medžiagos savybių, faktas, jog tai – savaime užsitaisanti hidroizoliacija. Jei jūsų fantazija jau piešia mažučius nykštukus, kurie, atsiradus įsikilimams dangoje, bando juos užlopyti, skubame paaiškinti. Gavęs drėgmės bentonitas pradeda plėstis ir, susiformavus vandens nepraleidžiančiai membranai, paviršiuje atsiradę dangos įtrūkimai užsitraukia.

Bentonito hidroizoliacija gali būti naudojama tiek pastatų apsaugai nuo drėgmės išorėje, tiek ir viduje (pavyzdžiui, įrenginėjant baseiną). Jei įvertinsime kainos ir kokybės sanykį, tai – bene geriausiai savo funkciją atliekantis gaminys. 

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *