Dažniausi kanalizacijos vamzdžių tipai

 Kanalizacijos vamzdyno taisymas ar pakeitimas jūsų nuosavybėje yra viena brangiausių ir daugiausiai problemų sukeliančių namų santechnikos problemų. Taigi numuškite medieną (ar PVC), kad jums to niekada nereikės daryti. Atsižvelgiant į tai, nėra bloga idėja suprasti, kaip veikia kanalizacijos linija. Žinios gali būti naudingos, jei nesisekate ir turite problemų. Arba bent jau tai yra įdomios smulkmenos, kurias turite žinoti.

Ką daro kanalizacijos vamzdis ir iš ko jis pagamintas?

Kanalizacijos linija yra vienas vamzdis, kuriuo visos jūsų nuotekos išnešamos iš jūsų namo į kanalizacijos vamzdį, esantį po gatve. Vamzdis eina per jūsų priekinį kiemą, kelias pėdas po žeme (žemiau šalčio linijos). Priklausomai nuo jūsų namų amžiaus ir nuo to, ar kanalizacijos linija kada nors buvo atnaujinta ar pakeista, jūsų nuosavybės vamzdis gali būti iš kelių skirtingų medžiagų. Tai gali būti pagrindinis veiksnys sprendžiant, ar ateityje susidursite su problema.

Kanalizacijos vamzdžių tipai – nuo senų iki naujų

Molis – Molio kanalizacijos vamzdžiai buvo dažniausiai naudojami senesniuose namuose. Nors jie nebepopuliarūs, jie vis dar gali būti naudojami naujoms instaliacijoms. Medžiaga nesiskaido nuo cheminių medžiagų, tačiau ji yra sunki, sunkiai pjaustoma ir linkusi skilinėti dėl slėgio, kurį lemia požeminės šaknys.

„Orangeburg“ – pagamintas iš medžio pluošto ir iš specialių vandeniui atsparių klijų, „Orangeburg“ vamzdis praeityje buvo populiarus tarp santechnikų, nes jis yra lengvas ir lengvai pjaustomas. Deja, jis nėra labai patvarus – jo tarnavimo laikas yra mažesnis nei 50 metų – todėl jis nėra perspektyvus pasirinkimas naujiems įrenginiams.

Ketaus – maždaug toks stiprus, kokį tik galite gauti, ketaus vis dar randamas daugelyje namų. Jis gali būti montuojamas šiandien, bet ne taip dažnai kaip modernūs plastikiniai vamzdžiai. Ketaus pranašumai yra tai, kad medžiaga yra sunki, jai pjaustyti reikalingi specialūs įrankiai ir ji yra brangi. Bet jei jis jau yra jūsų namuose, tai nėra dėl ko jaudintis.
 PVC ir ABS – Yra dviejų tipų plastikiniai vamzdžiai, naudojami po žeme kanalizacijos linijoms. PVC ir ABS yra gana panašūs, nors jie turi skirtingus kodus ir naudoja skirtingus klijus. Jie taip pat skiriasi spalva – PVC yra baltas, o ABS – juodas. Apskritai, PVC yra lankstesnis, o ABS – stipresnis. Abi medžiagos yra geras naujos kanalizacijos linijos pasirinkimas, nes jos yra nebrangios, o plastikas padeda užkirsti kelią šaknims užsikimšti.

Tikimės, kad jums niekada nereikės dėti žinių apie kanalizacijos vamzdžius – ar išsiaiškinti iš kokios medžiagos jūsų vamzdis pagamintas. Taip pat svarbu žinoti įspėjamuosius ženklus, kad kyla problemų dėl jūsų kanalizacijos linijos. Tai apima kelis lėtus kanalizaciją jūsų namuose, burbuliuojančius garsus, sklindančius iš tualeto, ar kitus keistus santechnikos atvejus. Jei nerimaujate dėl savo kanalizacijos linijos, geriausia veikti kuo greičiau.

https://viskasnamams.lt/inzenerine-iranga/nuoteku-sistemos/vidaus-kanalizacijos-vamzdziai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.