Durų lankstai – svarbi baldų furnitūros dalis

Renkantis naujus baldus, dažniausiai pirmiausia ieškome gražaus atvaizdo, prie mūsų suplanuoto projekto tinkančių spalvų ir formų. Tik antroje vietoje imame galvoti apie medžiagą, iš kurios baldai pagaminti. Kai kurie klientai nė neslepia, kad baldo išvaizdai skiria daugiau dėmesio, nei jo funkcionalumui. Mažai pirkėjų pasidomi ir tuo, iš kokio metalo pagaminti baldo durų lankstai ar kitos tvirtinimo detalės. Nors būtent šie smulkūs elementai gali nulemti baldo tarnavimo laiką ir apibrėžti jo kokybę.

Ką reikėtų žinoti apie furnitūrą?

Baldų tvirtinimo detalės arba furnitūra – tai yra tie baldo elementai, kurie suteikia baldui funkcionalumą. Tai yra ir durų vyriai, ir varžtai, ir stalčių bėgeliai, ir netgi rankenėlės. Visa tai, kas leidžia baldui judėti vienokia ar kitokia trajektorija yra priskiriama prie baldų furnitūros. Labai svarbu žinoti, jog būtent ji yra svarbus baldų elementas. Nuo to, kokia yra baldų furnitūra, priklauso ir baldo funkcionalumas.

Durų vyriai yra kone pati svarbiausia durų dalis. Visai nesvarbu, ar renkatės vidaus namų duris, ar lauko duris, ar nedidelę spintelę su durimis, visos durys tvirtinamos lankstais. Nuo jų pasirinkimo priklauso durų judėjimo trajektorija ir kokybė.

Kokie durų lankstai – geriausias sprendimas?

Gamintojai siūlo kelių skirtingų tipų lankstus durims. Pavyzdžiui, renkantis klasikinius lankstus, kurie yra dažniausiai naudojami tvirtinant lauko duris, verta nepamiršti pasirūpinti atraminiais guoliais, kurie užtikrins, kad durys varstysis patogiau ir tyliau. Tai ypač aktualu žinoti, jeigu įsigytas naujas duris ketinate tvirtinti ir montuoti patys. dažniausiai lauko durims naudojami plieniniai arba žalvariniai lankstai. Pastarieji- ypač geras sprendimas, norint apsaugoti detales nuo korozijos.

Dar vienas patikimas sprendimas lauko durims – iš cinkuoto plieno gaminami įsukami durų vyriai. Jie lengvai pritaikomi montuojant duris su užlaida, kai durims reikia suteikti galimybę lengvai ir be pasipriešinimo judėti horizontalia ar vertikalia kryptimi.

Metalinėms durims montuoti dažniausiai pasirenkami virinami durų lankstai. Jie dažniausiai pritaikomi montuojant metalines duris prie baldų, taip pat tvirtinant vartelius. šie tvirtinimo elementai gaminami iš nerūdijančio metalo, todėl galite būti tikri, kad vartai ilgus metus atliks savo funkciją.

Įrenginėjant vidaus duris, geriausiai rinktis paslėptus durų vyrius. Tai sprendimas, kuris suteikia subtilumo ir atrodo itin moderniai, kadangi šių tvirtinimo elementų nė nesimato. Tai dažnai taikomi tvirtinimo elementai, montuojant ne tik vidaus duris, bet ir kuriant funkcionalius bei šiuolaikiškus baldus su durimis. Pavyzdžiui, drabužių spintas ar indaujas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *