Kaip pagerinti saulės elektrinių efektyvumą?

Saulės elektrinės teikia vieną iš tvariausių energijų šiuo metu pasaulyje. Saulės elektrinės pastatus maitina elektra, todėl kiekvienas iš vartotojų gali atlikti savo darbus naudodamas atsinaujinantį elektros šaltinį.

Pastatų ir kitų elektros energiją naudojančių objektų aprūpinimas saulės kuriama energija yra vienas ekologiškiausių veiksmų, kurių reikia imtis visoje šiuolaikinėje infrastruktūroje. Saulės elektrinės yra naudingos ne tik aplinkai, bet ir sutaupo pinigų, skiriamų sąskaitoms už elektrą.

Saulės elektrinės gali būti dar efektyvesnės, jeigu atsižvelgsite į keletą punktų, pageriančių šios technologijos veiklą.

Saulės elektrinės veiklą stabdo ar lėtina šešėlis. Nebūtinai reiškia, jog debesys dienos metu stabdys efektyvią elektros gamybą. Tikrasis arba žalingiausias saulės baterijoms yra šešėlis kuriamas šalia augančių medžių ar infrastruktūros objektų.

Kaminai, stogeliai, medžių šakos trikdys saulės elektrinės veiklą, todėl vieta, kurioje saulės elektrinės yra įrengiamos, turėtų būti kruopščiai parinkta.

Saulės elektrinės pozicija ir plokštelių kryptis gali ypač paveikti elektrinės efektyvumą. Saulės plokštės nukreiptos tam tikru kampu, pavyzdžiui, į rytus ar šiaurę, gali turėtų nepalankų poveikį. Tam tikra padėtis gali gadinti optimaliausią saulės šviesos pasisavinimą.

Saulės elektrinės turėtų būti išdėstytos taip, kad ne tik šešėlis negadintų jų veiklos, bet ir jų kryptis. Saulės elektrinės išdėstymas turėtų būti į vakarus arba į pietus, priklausomai nuo regiono ir paros meto.

Dulkės ir purvas taip pat kenkia saulės elektrinės veiklai. Klampūs nešvarumai blokuoja saulės spindulius, todėl ir saulės elektrinės yra mažiau veiksmingesnės. Kuo nešvaresnė ir labiau užsikimšusi saulės elektrinė, tuo mažiau naudos Jūs gaunate.

Nors nešvarumai yra neišvengiami kaip ir visose kitose energijos tiekimo sistemose, saulės elektrinės yra lengva valyti, kartasi užtenka ir lietaus dulkėms nuplauti. Kuo senesnė baterija, tuo valymas turėtų būti reguliaresnis.

Siekiant efektyviai veikiančios saulės elektrinės svaru atsižvelgti į skirtingus aspektus. Naudojant saulės energiją svaru ir apsvarstyti kiek iš tikrųjų energijos Jums reikia. Pavyzdžiui, kambariui, kuriame yra pakankamai saulės šviesios dienos metu, nereikia papildomo apšvietimo. Taigi, vasaros metu galite išjungti šviesą ir neįjungti jos ilgiau, taip sutaupysite nemažai energijos ir galėsite ją tolygiai naudoti visame name.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *