Kaip veikia oras vanduo šildymas?

Daugelis apie šią modernią sistemą jau bus girdėję, kadangi paskutiniu metu ji tapo itin populiari. Tačiau tikrai ne visi žinos pagrindinius veikimo pricipus, dėl kurių toks variantas ir yra laikomas vienu iš geriausių pasirinkimų. Šildymui naudojamas karštas oras, kuris paimamas iš aplinkos ir tuomet elektros energijos pagalba pašildomas iki reikiamos temperatūros. O tuomet jau panaudojamas šildymui. Tačiau po to, prieš patekdamas atgal į aplinką, išeinantis oras netiesiogiai susitinka su į sistemą atkeliaujančiu aplinkos oru. Ir tarp jų vyksta šilumos mainai. Kas leidžia išlaikyti jau sugeneruotą šilumą ir jos ją išlaikyti bei perduoti toliau. O į aplinką patenka jau atvėsęs oras.

Tiks ne tik žiemai, bet ir vasarai

Nors dažniausiai šildymas būna aktualus šaltuoju metų laiku, tačiau tokia moderni sistema gali būti sėkmingai naudojama ištisus metus. Kadangi oras vanduo šildymas gali atlikti ir vėsinimo funkciją karštomis dienomis. Be to, rudenį ir pavasarį, kai šilumos poreikiai yra minimalūs, tokia sistema veikia itin ekonomiškai ir leidžia džiaugtis šiluma tam išleidžiant visiškai nedaug. Todėl tokiomis sąlygomis šis įrenginys neturi praktiškai jokių analogų, kurie veiktų taip taupiai. Lygiai taip pat nedaugelis kitų įrenginių gali būti naudojami ištisus metus ir atlikti netgi kelias skirtingas funkcijas.

Ar sudėtingas šio įrenginio montavimas?

Tai aktualus klausimas ne tik kuriantis naujame būste, bet ir nusprendus atsinaujinti turimą šildymo įrenginį. Tačiau nerimauti dėl montavimo ypatybių tikrai nereikėtų. Kadangi oras vanduo šildymas gali būti įrengiamas itin paprastai. Aišku, jeigu tai nauji namai, tuomet reikės pasirūpinti visa reikiama infrastruktūra. Bet kitu atveju gali būti panaudojama jau įrengta sistema pakeičiant tik pagrindinį įrenginį. Būtent dėl šios priežasties daugelis žmonių renkasi šį variantą ir keičia senesnius įrenginius, kurie nėra tokie efektyvūs. Dėl paprasto montavimo tokia sistema gali būti įrengiama ne tik individualiuose namuose, bet ir daugiabučiuose ar kituose pastatuose. Kadangi ir vietos ji užima pakankamai nedaug, kas taip pat gali būti svarbu.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *