Kodėl verta rinktis kaminų įdėklus?

Anksčiau kaminai buvo eksploatuojami tokie, kokie yra pastatyti – tiesiog iš plytų, ir niekas net neįsivaizduodavo kitaip. Tikriausiai daugelis dar gali prisiminti ar patys yra patyrę, kuomet kaminas ima leisti dūmus ir jį tenka remontuoti. Taip nutikdavo todėl, kad plytos yra linkusios sugerti drėgmę, todėl per laiką susidariusi derva tiesiog pažeisdavo kaminą, atsirasdavo įtrūkimai.

Šiandien tiek naujai statomiems namams, tiek senos statybos namų kaminams yra naudojami kaminų įdėklai, kurie apsaugo nuo tokių pažeidimų. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, kodėl verta rinktis įdėklą savo kaminui. Kaminų įdėklai iš esmės pagerina paties dūmtraukio šilumines bei mechanines savybes, kurios ir yra susijusios su jau minėta apsaugine funkcija.

Šiandien įdėklai yra montuojami ir į senus kaminus, todėl nesudėtingai seną šildymo sistemą galima pakeisti nauja. Tarkime, vietoje seno kieto kuro katilo galima pastatyti šiuolaikinį aukšto efektyvumo kondensacinį dujinį katilą, kuriam specialus kamino įdėklas yra tiesiog būtinas. Kaminų įdėklai yra gaminami iš nerūdijančio plieno ir apdirbami specialia, karščiui bei rūgštims atsparia medžiaga, todėl yra ilgaamžiai.

Kaminų įdėklai gali būti įvairių formų – apvalūs, stačiakampiai ar ovalūs, todėl nesudėtingai pritaikomi bet kokio diametro kaminams. Šiuo metu rinkoje rasite ir apšiltintus, su vidiniu bei išoriniu skirtingo diametro vamzdžiais,  kurių tarpe yra izoliacinis sluoksnis. Kaminų įdėklai yra labai lengvai montuojami ir pasižymi itin mažu šilumos laidumu, tuo pačiu atsparūs aukštai temperatūrai. Juos galima įsigyti tiesiog internetu, prieš tai pasikonsultavus su šios srities profesionalais.

Taigi, trumpai apibendrinant galima pasakyti, kad kaminų įdėklai neabejotinai apsaugo dūmtraukį nuo senėjimo ir susidėvėjimo bei papildomų išlaidų jo remontui. O kas dar labai svarbu – jie atitinka visus aplinkos taršos reikalavimus.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *