Lietaus kanalizacijos įrengimas: ką reikėtų žinoti?

Lietaus vanduo labai dažnai sukelia nemažai nepatogumų nuosavuose namuose gyvenantiems žmonėms. Ypač tuomet, kai jis niekur nenukreipiamas. Priklausomai nuo sklypo įrengimo, palijus, gali tekti susidurti su tuo, jog apsemiamas kiemas, užliejami gėlynai ar daržas. Todėl norint išvengti šių nemalonumų, reikalingas lietaus kanalizacijos įrengimas. Ką reikėtų žinoti apie tokią sistemą?

Kaip įrengti lietaus kanalizaciją?

Lietaus kanalizacijos įrengimas dažniausiai atliekamas kartu su namo statyba. Na, bent jau taip turėtų būti daroma idealiu atveju. Tačiau labai dažnai pasitaiko, kad sistemos poreikis atsiranda jau pradėjus gyventi, todėl tikrai ne vėlu lietaus sistemos kanalizaciją įrengti ir jau atsikėlus į namus.

Lietaus  sistemos įrengimas, priklausomai nuo to, kokia ji bus, skiriasi. Pavyzdžiui, jeigu įrenginėjama lietaus kanalizacija su drenažu, tokiu atveju lietaus vanduo nuo stogo per vamzdžius nukreipiamas po žeme. Čia reikia įrengti vamzdžius ir pasirūpinti vandens nukreipimu, taip sukuriant drenažą.

Taip pat galima rinktis ir paprastesnį variantą, kai įrengiama sistema su vandens surinkimu. Pavyzdžiui, lietaus vandenį per vamzdžius tokiu atveju galima nukreipti į tam tikras talpas. Iš čia surinktas vanduo gali būti naudojamas įvairiems buities darbams.

Kur panaudoti lietaus vandenį?

Lietaus vanduo,net jeigu kartais ir pridaro problemų, ši tiesų yra puikus pagalbininkas. Reikia tik tinkamai jį panaudoti. Labai dažnai surinktas arba nukreipiamas vanduo gali pasitarnauti įvairiais atvejais.

    • Prūdo papildymui. Labai daug individualiuose namuose gyvenančių žmonių savo kieme turi prūdą ir nemažai jų susiduria su problema, jog jame vis pritrūksta vandens. Tad jeigu pas Jus planuojamas lietaus kanalizacijos įrengimas, verta pagalvoti, ar lietaus vanduo negalėtų subėgti į prūdą, kad šiame nepritrūktų vandens.

    • Gėlių laistymui. Lietaus vandenį galima surinkti arba nukreipti į gėlynus. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai taupomas vanduo. Lietaus vanduo yra labai naudingas gėlėms, nes jame yra mikroorganizmų ir kitų naudingų augalams medžiagų. Svarbu apie tai pagalvoti dar įrenginėjant sistemą, kad iš anksto būtų galima nuspręsti, ar tokiam panaudojimui geriau vandeniui įrengti talpas, ar iš karto jį nukreipti gėlynų link.

    • Šiltnamiui ir daržui. Jeigu kieme įrengta lietaus kanalizacijos sistema, ji gali pasitarnauti daržo ir šiltnamio priežiūrai. Ypač vasarą, kai surinktą vandenį talpose gali sušildyti saulė, toks vanduo yra pats geriausias pasirinkimas daržo ir šiltnamio laistymui. Tikrai neverta tokio vandens išpilti ar nukreipti į dirvožemį, jeigu yra, kur galima jį tinkamai panaudoti.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *