Pagal ką išsirenkamos tinkamos stogo dangos?

Jei artėja namo ar kito objekto statybos, neišvengiamas klausimas bus susijęs su stogo darbais. Jis dar aktualus ir norint renovuoti seną stogo dangą ar tiesiog dengti naujai. Nieko keisto, kad galva ima suktis pamačius, kokios yra stogo dangos. Jų įvairovė rinkoje didžiulė, tad labai svarbu išsirinkti tinkamą visais aspektais. Gali padėti keletas esminių klausimų, kuriuos atsakę galėsite tikėtis geriausio varianto stogo dangai. Tad turite iš anksto žinoti:

  • koks yra namo tipas (mūrinis, rastinis, karkasinis, skydinis)
  • kur namas stovės. Ar tai bus pajūris, ar miškas, pamiškė, o gal tiesiog įprastas gyvenamųjų namų kvartalas priemiestyje.
  • kokį nuolydį (labai plokšti stogai (iki 7º nuolydis); plokšti stogai (7º-14º nuolydis) ir šlaitiniai stogai (nuo 14º nuolydis)) turi stogas.

Esminis klausimas yra finansinis. Tad geriau iš anksto nusistatyti galimą išleisti biudžetą, kad vėliau, įpusėjus darbams, nepatirtumėte per didelių finansinių nuostolių. Kad ir kokią sumą galėsite skirti stogo dangai, svarbiausia, jog ji būtų teisingai sumontuota. Žinoma, nepamirškite ne tik kokybiškų medžiagų, bet ir būtinai atkreipkite dėmesį, kas atliks stogo dengimo darbus. Net ir naudodami pačią brangiausią bei kokybiškiausią stogo dangą blogi stogdengiai gali ją sugadinti ir Jums teks ją pirkti iš naujo. Tad tikrai netaupykite rinkdamiesi stogdengius.

Turėkite omeny ir tai, kad kuo stogas turės daugiau kampų, tuo jis bus brangesnis. T.y. brangiau kainuos ne tik medžiagos, bet ir jų atlikimas. Sutikite, kad montuoti stogą, kuris turi daug kampų, yra žymiai sudėtingiau, dėl to ir meistrai pateiks didesnę kvadrato kainą.

Niekam net nekyla abejonių, kad visgi kokybiškos ir patikimos stogo dangos yra svarbiausias namo elementas. Jis atlieka apsauginę išorės poveikio funkciją ir, žinoma, puošia bet kurį namą. Netinkamai parinkta danga gali viską sugadinti bei turėsite tikrai nemažų finansinių nuostolių laikui bėgant.

Dar turite žinoti, kad yra galimi penki stogo dangų variantai:

  • Šiferinė stogo danga;
  • Plieninė stogo danga;
  • Molinės arba betoninės čerpės;
  • Prilydoma stogo danga;
  • Akmens skalūnas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *