Koks nuotekų siurblys jums bus tinkamiausias?

Įrenginėjant namus, sodybą, komercines ar gamybines patalpas būtina pasirūpinti kokybišku nuotekų valymu. Jeigu nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų valymo sistemos, tuomet jums reikės pasirinkti – nuotekų surinkimo talpykla ar nuotekų valymas tam skirtų įrenginių pagalba.

Rinkdamiesi nuotekų valymo sprendimus, turėtumėte įvertinti vietovės sąlygas, gruntą bei gruntinio vandens lygį, nuotekų kiekį ir užterštumą, galimybę užtikrinti įrenginių valymą, bei techninį aptarnavimą ir dar daugelį kitų veiksnių. Dagnis meistrai užtikrina, jog profesionalus darbas padės išsirinkti tikrai tinkamiausią variantą. Tiesiog reikia pasitikėti specialistais ir jų kvalifikacija. Saviveikla gali atnešti daugiau žalos, nei naudos.

Taigi, aptarkite su specialistais savo namų ar darbo aplinkos ypatumus ir rinkitės nuotekų valymo siurblį. Turėtumėte žinoti, jog mūsų rinkoje paprastai galima rasti trijų rūšių nuotekų siurblių:

  • Paviršiniai siurbliai. Dar jie dažnai vadinami sausai montuojamais. Jie skirstomi į paprastus ir savisiurbius.
  • Pusiau panardinami siurbliai. Jų viršutinė dalis yra sausumoje, o į skystį įleidžiamas darbo ratas. Šių siurblių konstrukcija dažniausiai būna vertikali.
  • Panardinami siurbliai. Jie montuojami rezervuaro dugne. Jeigu pasirenkamas automatinis montavimo būdas, aptarnavimas tikrai nėra sudėtingas.

Nuotekų valymo procesas gali būti gana paprastas ir gerokai sudėtingesnis. Kokį įrenginį pasirinkti, paprastai lemia du kriterijai – teršalų kiekis ir konsistencija.

Visas valymo procesas paprastai susideda iš trijų pakopų. Pirmoji pakopa – mechaninis valymas. Tai stambių neištirpusių, nusėdančių medžiagų, tepalų, smėlio, riebalų pašalinimas sietais, grotomis, nugriebimas iš paviršiaus.

Antroji pakopa – aerobiniuose arba anaerobiniuose biologiniuose įrenginiuose skaidomos organinės medžiagos.

Trečioji – cheminių priemonių pagalba azoto, fosforo šalinimas ir vandens filtravimas bei dezinfekcija.

Galima paaiškinti paprasčiau: antrinis ir tretinis nuotekų valymas yra biologinių ir cheminių procesų derinimas. Jų metu nuotekose esantys teršalai yra išskaidomi ir pašalinami. Šiandien dažniausiai pasirenkamas biologinis nuotekų valymas. Jis gana efektyvus, kai nuotekose yra mažai cheminių medžiagų. Be to, tai taupu. Tokias nuotekas galima panaudoti, sakykim, vejos laistymui ar automobilių plovimui.

Labai svarbu tinkamai prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius. Svarbus aspektas  – atliekos, patenkančios į kanalizaciją. Sumontavus nuotekų valymo įrenginius, reikėtų vengti bet kokio stambesnių atliekų metimo į klozetą, kriauklę ar dušą. Be to, kad atsiranda rizika sutrikdyti mikroorganizmų veiklą, tokios atliekos gali užkimšti kanalizacijos vamzdžius.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *