Kuo toks svarbus baldų gamyboje yra baldinės plokštės kantavimas?

Tikrai ne visi pirmą kartą išgirdę vien žodžių junginį baldinės plokštės kantavimas gali žinoti apie ką bus kalbama. Tad vertėtų supažindinti Jus su bendra informacija, kad vėliau galėtume pateikti daugiau faktų kas ir kaip. Kantu baldų pramonėje yra vadinamos briaunos, o kantavimas – tai baldinės plokštės kraštų laminavimas. Norėdami užsakyti baldus pagal individualų supjovimą, galite išgirsti ir kitų Jums negirdėtų frazių, susijusių su kantavimu. Kadangi jau išsiaiškinome pastarojo žodžio reikšmę, tai nepasimeskite ir išgirdę frazes: Melamino kantas, PVC kantas ar ABS kantas. Tai – kantavimo atskiri tipai.

Melamino kantas prilyginamas į popierių panašiai medžiagai, kuri skirta plokštės briaunų užbaigimui.

PVC kantas dar gali būti pavadintas polivinilchlorido kantu. Ši medžiaga yra plastikinė ir naudojama plokštės briaunų užbaigimui bei kantavimui.

ABS kantas yra kitu žodžiu vadinamas akrilnitrilbutadienstirolo (tikrai daug greičiau vadinti trijų raidžių trumpiniu) kantu. Tai – plastikinė ekologiška medžiaga plokštės briaunų užbaigimui. Ji yra sunkiai deganti, atsparesnė ir brangesnė, nei PVC kantas.

Taigi baldinės plokštės kantavimas yra su baldų gamyba susijusi sritis. Norint estetiškai pateikti baldus užsakovui šis darbas yra neišvengiamas. Baldinės plokštės kraštus yra būtina padengti atitinkamos spalvos danga, apie kurias ir aprašėme.

Baldinių plokščių kantavimas išlieka svarbus gamyboje  ne vien dėl grožio ir pilno baldų užbaigimo. Šis procesas yra svarbus išlaikyti bendrai baldų išvaizdai. Taip pat norisi, kad būtų sudaryti patikimi barjerai patekti drėgmei į plokštės vidų, kas galėtų sukelti jos deformavimosi ir pūtimosi procesus. Galėsite rinktis minėtas lanksčias melamino briaunų juosteles arba dažomas briaunų juosteles. Jas rinkdamiesi būkite atidūs ir įvertinkite visus galimus kriterijus. Remkitės jų pagrindinėmis funkcijomis: baldo apsauga nuo nusidaužymo ir kiti mechaniniai pažeidimai. Svarbu, kad baldinės plokštės kantavimas kartu su pasirinkta juostele atitiktų jos atsparumą bei ilgaamžiškumą. Tikrai neverta rinktis pigių variantų, nes po kurio laiko teks tik keisti juostelę nauja, pakis jos išvaizda arba ji nebus patikimai funkcionali. Verčiau rinktis ne tik patikimą gamintoją, baldininkus, bet ir pačią katavimo juostelę. Baldų gamyba yra pakankamai sudėtingas procesas, tad visada pasikonsultuokite…

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *