Viskas, ką turite žinoti apie šilumos siurblius

siurbliai

Vertindami būsto apšildymo (ir tuo pačiu vėsinimo) sistemas – žmonės vis daugiau dėmesio skiria inovacijoms bei ekologijai. Norisi gyventi patogiai, tačiau ir per daug investuoti, džiugu, kad galima neteršti gamtos, galiausiai, nepermokėti. Ar toks derinys yra įmanomas? Atsakymas vienas – taip. Ir visi šiek privalumai yra orientuoti į inovatyvius šilumos siurblius.

Domina šilumos siurbliai, tačiau turite labai daug klausimų? Tikimės, kad šis straipsnis bus patogus pagalbininkas, kuris padės suprasti kas ir kaip.

Šilumos siurblių kainos

Dažnai yra girdimas mitas, kad šilumos siurbliai yra pati brangiausia būsto apšildymo sistema. Kainuoja tiek pati įranga, tiek jos išlaikymas. Pirmiausia norime paneigti tai, kas išlaikymas – brangus. Priešingai – A++ tipo klasės namus apšildyti elektra – itin pigu. O pasinaudojus anksčiau APVA, o dabar ir LEA parama – galima įsigyti įrangas pigiau.

Šilumos siurblių tipai

Kuris šilumos siurblys labiausiai tinka Jūsų namuose? Atsakyti sunku, kadangi jie kinta savo techniniais parametrais, tad visada verta tartis su specialistais. Faktas, kad Lietuvoje daugiausia dėmesio sulaukia oras-oras ir oras-vanduo sistemos. Vanduo-žemė sistema kainuoja kur kas brangiau, taip pat, dėl ribotų vandens telkinių – galima ne visada.

Papildomos galimybės

Renkantis šilumos siurblius – būtina kuo daugiau dėmesio skirti jų privalumams, papildomoms savybėms, kurios lemia tinkamiausios įrangos pasirinkimą. Štai oras-vanduo šilumos siurbliai ne tik šilto patalpas, tačiau ir ruošia karštą vandenį, tad sutaupysite elektros. Šilumos siurbliai oras-oras greta patalpų šildymo taip pat veikia ir kaip oro kondicionavimo įranga, tad tarnauja visus metus.

Daugelis inovatyvių siurblių gali būti valdomi nuotoliniu būdu, tiesiog telefonu, taip pat, turi autopiloto bei daugelį kitų patogių funkcijų.

Norisi rinktis pagal gamintoją

Nors svarbiausia renkantis siurblius yra kuo daugiau dėmesio skirti techniniams jo parametrams, ypač galingumui, tačiau taip pat nepamirškite detaliau domėtis gamintojais. Verta remtis kitų žmonių komentarais.

Pavyzdžiui, geras pasirinkimas yra Daikin arba Cooper And Hunter bei kitų žinomų gamintojų siurbliai, kurie pritaikyti lietuviškam klimatui, tad puikiai tarnauja ir prie -20, ir prie +30, kai reikia patalpas vėsinti.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *