Kokiomis savybėmis turi pasižymėti geras vadovas?

Kalbant apie vadovavimo sritį, nesuklysime sakydami, kad tikrai ne kiekvienas asmuo gali būti geru vadovu. Nepaisant to, kad labai gerai išmano savo darbą ar yra ekspertas savo profesinėje srityje, vadovavimui reikalingos papildomos savybės. Ir šios savybės dažnai neturi nieko bendra su profesiniais įgūdžiais, kurie, žinoma, būtini tam, kad suprasti įmonėje veikiančius procesus.

Taigi, kokios yra tos gero vadovo savybės, kurios nuveda komandą ir visą kompaniją į sėkmę? Tai iš tiesų daug platesnės kompetencijos, susijusios su bendravimu, gebėjimu bendradarbiauti ir priimti sprendimus, efektyviai koordinuoti ir deleguoti darbus. Tiesa, viso to negalima būtų padaryti neturint profesinių žinių bei techninių įgūdžių. Tačiau vadovaujančiose pareigose tai yra tik maža dalis viso proceso.

Nuo tinkamai pasirinkto vadovo priklauso įmonės sėkmė ir jos augimas, todėl vadovų atranka yra labai atsakingas ir svarbus procesas. Paprastai jis gali trukti nuo kelių savaičių iki mėnesio ir net ilgiau. O atranką vykdyti turėtų specialių žinių turintys personalo atrankų specialistai. Puiku, jeigu jūsų įmonėje yra toks specialistas, kitu atveju geriausia būtų kreiptis į profesionalią personalo atrankų agentūrą.

Ne paslaptis, kad bet kurio darbuotojo atrankos yra gana varginantis ir daug laiko pareikalaujantis procesas. O kalbant apie vadovų atranką, toks procesas yra bene dukart sudėtingesnis ir atsakingesnis. Personalo atrankas vykdančios agentūros paprastai savo paslaugų pakete vadovų atrankas išskiria atskirai, o jas vykdo toje srityje besispecializuojantys profesionalai.

Paprastai jų duomenų bazėje yra gausus, per ilgametę patirtį sukauptų, kontaktų ratas, kurie atskirai dar klasifikuojami pagal turimas kompetencijas ir patirtį. O kandidatų ieškoma įvairiais kanalais, pasitelkiant tiek vidinius, tiek išorinius resursus – pavyzdžiui, socialinius tinklus bei kitas kandidatų pildomas CV platformas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.