Šlaitinio stogo šiltinimas – svarbiausi dalykai, ką būtina žinoti

Šlaitinis stogas – bene populiariausias sprendimas žemaaukščių gyvenamųjų namų statybose. Dažniausiu atveju, jie yra apšildomi, kas suteikia galimybę erdvės po stogu išnaudojimui gyvenamųjų patalpų įrengimui. Dažnai žmonės vadinamojoje palėpėje įrengia miegamuosius svečiams, laisvalaikio (biliardo, stalo teniso) erdves, ramybės zonas – palėpės vis rečiau tampa dar vienu sandėliuku namuose. Nusprendus stogą šiltinti, svarbiausi žingsniai, kuriuos būtina žinoti:

  • Izoliacinis sluoksnis šio tipo namuose yra montuojamas tarp gegnių, o norint didesnės šilumos izoliacijos storio, įprastos gegnės neužteks, todėl reikėtų naudoti kompozicines arba sudėtines sijas;
  • Po gegnių sumontavimo, reikalinga įrengti stogo dangą. Tik po to atliekamas stogo šiltinimas. Tiesa, prieš pradedant kloti stogo dangą, gegnės viršuje reikalinga įrengti hidroizoliacinį sluoksnį iš difuzinės plėvelės, kuri laidi vandens garams. Šis sluoksnis reikalingas, kad papildomai apsaugoti stogo konstrukciją nuo vandens patekimo. Pagrindinis reikalavimas – jis turi būti laidus vandens garams, nes prie jos bus glaudžiamos šilumos izoliacinės plokštės;
  • Vėdinamas oro tarpas būtinai reikalingas įrengti virš difuzinės plėvelės. Šio tarpo aukštis turi būti ne mažesnis kaip 5 cm ir pasirenkamas priklausomai nuo šlaito ilgio. Šiame tarpe privalo būti užtikrinamas oro judėjimas – stogo apačioje ir viršuje jis privalo susisiekti su lauko oru. Išilgai gegnės, virš hidroizoliacijos sluoksnio turi būti kalama lenta, ant kurios – grebėstai skersine kryptimi. Ant pastarųjų įprastai tvirtinama stogo danga – banguotų lakštų danga ar čerpės. Jei pasirinktos bituminės čerpelės, tuomet jų montavimui reikalingas įrengti paklotas.
  • Kai stogas padengtas danga, vidinėje pastato pusėje įrengiami šilumos izoliacijos sluoksniai – specialios plokštės, priglundančios prie vandens garams laidžios plėvelės, prie gegnės ir viena prie kitos, tam, kad neatsirastų plyšių.

Nusprendus šiltinti stogą, geriausias sprendimas yra pasikonsultuoti su savo srities profesionalais, galinčiais padėti pasirūpinti ne tik medžiagomis, bet ir kokybišku ir tinkamu stogo šiltinimu. Apšiltinus stogą iš karto pasijaus efektas – namas taps šiltesnis ir vadinamojoje palėpėje bus šilta ne tik leisti laisvalaikį, bet ir miegoti išsiilgtiems svečiams, ar ramiai skaityti knygas. Stogo šiltinimas – pakankamai svarbi investicija, nes nuo to gali priklausyti ir namo efektyvumo klasė.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *