Kaip atliekamas ir kiek kainuoja nekilnojamojo turto vertinimas

Jeigu perkate ar parduodate nekilnojamąjį turtą, greičiausiai, Jums reikės atlikti jo vertinimą. Tai reikės daryti ne  patiems, bet ieškoti profesionalių vertintojų, kurie tuo užsiima. Taip pat nekilnojamojo turto vertinimas reikalingas dovanojant turtą arba priimant paveldėjimą. Kad turtas būtų įvertintas profesionaliai, reikia rinktis šį darbą geriausiai išmanančius vertintojus.

Kaip apskaičiuojama turto kaina?

Turto kaina priklauso nuo kelių svarbiausių kriterijų. Svarbiausias yra turto vieta. Nuo jos labiausiai ir priklauso objekto kaina. Net jeigu perkate arba parduodate didelį ir šiuolaikišką būstą regione, jo kainos vertintojai negalės įvertinti kaip tokio paties būsto, kuris būtų didmiesčio centre. Taip yra todėl, kad dažnai tokių objektų vertę suformuoja sklypo, kuriame yra objektas kaina.

Be to, nekilnojamojo turto vertinimo metu apskaičiuojama turto vertė labai priklauso nuo bendros rinkos situacijos. Tai reiškia, kad jeigu šalimais parduotas panašių statybos metų ir panašios kvadratūros namas su panašiu sklypu, Jūsų parduodami namo kaina negali būti ženkliai didesnė nei šalia parduoto objekto. Nekilnojamojo turto vertinimas vyksta analizuojant netoliese atliktus sandorius ir pagal tai nustatant vidutinė objekto rinkos vertę, kuri būtų racionali. Ji ir yra pagrindžiama panašiai jau įvykusiais sandoriais.

Todėl reikia žinoti, kad didelę reikšmę vertinimui turi pastato įrengimas ir kitos išlaidos, kurias patyrė objekto savininkai. Netgi pirminė pastato vertė, jeigu būstas parduodamas antrą kartą.

Kiek kainuoja ir trunka vertinimas?

Dažniausiai vertinimo atlikimo kaina yra fiksuota ir ji gali varijuoti. Nekilnojamojo turto vertinimo kaina priklauso tiek nuo paties turto vertės, tiek nuo objekto specifiškumo. Kuo daugiau vertinimo etapų, tuo brangesnė yra vertinimo paslauga. Įprastai pigiausiai kainuoja naujuose daugiabučių namuose esančių butų vertinimas. Jeigu vertinimas reikalingas norint imti būsto paskolą tokiam butui, gali būti, kad nekilnojamojo turto vertinimas nebus reikalingas. Pavyzdžiui, jeigu daugiabutyje analogiškas butas  jau buvo įsigytas su banko, kuriame imsite paskolą, suteiktu kreditu.

Be to, verta žinoti, kad prieš užsakant vertinimą, galima susitarti avansinį mokestį, kuris sumokamas vertintojui  atvykus į objektą arba užsisakius paslaugą. Tačiau jeigu vertintojo pasiūlyta preliminari objekto kaina kliento netenkina, likusios vertinimo dalies – ataskaitos parengimo galima  atsisakyti ir ieškoti kito vertintojo.

Turto vertinima sužtrunka įvairiai. Pavyzdžiui, butų  vertinimas  gali būti atliekamas ir  per duoną. O Individualių namų vertinimas gali užtrukti kelias dienas. Taip pat vertinima spriklauso nuo to, kaip greitai į objektą apžiūrai galės atvykti vertintojas. Nes tik apžiūrėjęs objektą vertintojas gali pradėti rengti vertinimo ataskaitą.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *