Kokius namų darbus reikėtų atlikti prieš renkantis garso ir vaizdo aparatūrą?

Geros kokybės vaizdas ir garsas dar niekam nepakenkė, tiesa? Tačiau ką reikėtų žinoti apie garso sistemas interjere? Į ką atkreipti dėmesį ir kaip nesupykdyti kaimynų?

Ieškant atsakymo, kokią garso ar namų kino sistemą pasirinkti ir kur ją įrengti, vieno varianto nerastume. Dažniausiai viskas priklauso nuo norų, galimybių ir, žinoma, biudžeto. Vienam užteks televizoriaus ir dviejų kolonėlių, kitam reikės ir atskiros patalpos – tikro namų kino.

Visgi tik retai kuri šeima turi galimybių įsirengti atskirą erdvę, kurioje mėgausis gerais filmais ir koncertais. Tad įprastai mini pramogų erdvė perkeliama į svetainę. Kokios pagrindinės taisyklės galioja tokiu atveju?

Ar televizorius gali pakeisti visą namų kino sistemą?

Norėdami puikios vaizdo ir garso kokybės, vartotojai mano, kad pakanka tik įsigyti brangesnį gerą televizorių. Tačiau televizorių korpusai tapo tokie ploni ir plokšti, kad ten tiesiog fiziškai neįmanoma integruoti kokybiškų kolonėlių. Dažnai prie televizoriaus prijungus net ir 1 kolonėlę, garsas tampa stebėtinai geresnis. Be to, universalią kolonėlę galima naudoti klausantis muzikos ar žiūrint filmus per kompiuterį arba išmanųjį telefoną. Komplektas 2+1 (dvi garso kolonėlės ir vienas stiprintuvas) leis mėgautis išties aukšta garso kokybe.

Renkantis garso ir vaizdo aparatūrą, reikės atlikti nedidelius namų darbus:

  • Apgalvoti, kurioje kambario vietoje statysite aparatūrą. Dažniausiai garso sistema sustatoma aplink televizorių, toliau nuo langų.
  • Apsvarstyti ir pasidomėti, kokie optimalūs aparatūros išdėstymo būdai. Pavyzdžiui, į 5+1, 6+1 ar 7+1 sistemas įeina 5–7 kolonėlės, tad, norint jas tinkamai sudėlioti, reikia bent bazinių žinių. Dažnai pirkėjai aparatūrą išrikiuoja netinkamai, todėl garsas sklinda ne taip, kaip turėtų, nukenčia jo kokybė, o ir kaimynai gali skųstis dėl per didelio triukšmo, ypač gyvenant kelių dešimtmečių sulaukusiuose nerenovuotuose daugiabučiuose, kuriuos statant mažiausiai dėmesio skirta garso izoliacijai.
  • Paruošti vietą aparatūrai. Patogiausia vaizdo ir garso aparatūrą įsigyti įsirenginėjant ar remontuojant namus – patalpoje „iki vietos“ bus atvesti reikiami laidai. Galima svarstyti ir apie belaides kolonėles, tačiau garso kokybe jos kiek nusileidžia įprastoms. Visus elektros instaliacijos darbus patariama patikėti profesionaliems meistrams. Iš anksto apgalvoję, kokią garso sistemą pirksite, išvengsite gausybės laidų, ilgintuvų ir sukursite stilingesnį interjerą.

Kaip išvengti kaimynų skundų?

Jei jūsų akiratyje atsidūrė galingos garso kolonėlės, drebinančios viso namo ar daugiabučio sienas, ir kaip tik remontuojate namus, rinkitės geromis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčias medžiagas – gipso kartono plokštes, ekovatą. Drauge su meistrais galite paieškoki kitų triukšmą padėsiančių izoliuoti sprendimų. Garso bangas jau sumontavus sistemą padės sugerti laminatas, ant grindų paklotas storas didelis kilimas, minkštieji baldai ar net specialios akustinės pakabinamosios lubos. Tiesa, prisiminkite, kad net ir labai pasistengę, garsą sumažinsite iki 20–30 proc.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *