Rekuperatoriai: reikšmingos priežastys, kodėl jie yra nepamainomi pagalbininkai

Vis daugiau šalių yra užsibrėžusios kaip įmanoma greičiau pasiekti nulinį anglies dioksido kiekį. Ir nors, sprendžiant iš duomenų, atrodo, kad iki to dar toli, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad kasmet į aplinką išmetama vis daugiau teršalų ir globalinio atšilimo problema tampa vis opesnė, nėra laiko gaišti, jog pakeistume sprendimus, kuriuos priimame savo kasdieniame gyvenime. Ir tai yra labai tiesiogiai susiję su mūsų gyvenamaisiais būstais.

Žinoma, reikia pasidžiaugti, kad per pastaruosius dešimtmečius mūsų namai tapo efektyvesni, tačiau yra dar daugybė vietos tobulėjimui. Tie, kurie išmano statybų fiziką, žino, kad vienintelis protingas būdas pasiekti mažą anglies dioksido į aplinką išskyrimą, yra drastiškai sumažinti energijos suvartojimą. Pasyvaus namo projektavimas parodė, kad tokį sumažinimą galima pasiekti, jei projektuojama pirmiausia pagal konstrukcinę struktūrą, naudojant gerą izoliaciją be šiluminių tiltų ir aukštą sandarumo lygį. Taikant šį metodą, galima sutaupyti 80 % šilumos, kurią šiuo metu iššvaistome per įprastines pastato konstrukcijas.

Laimei, daugelį tokių problemų šiandien mums gali padėti išspręsti rekuperatoriai, apie kuriuos būtų verta pakalbėti šiek tiek plačiau.

Energijos vartojimo efektyvumas yra raktas į nulinį anglies dioksido kiekį

Pastaruoju metu, keičiant statybos taisykles, daugiausia dėmesio skiriama pastatų energiniam efektyvumui didinti. Atsižvelgiant į tai, per pastaruosius 15 metų gerokai pagerėjo pastatų izoliacijos ir sandarumo lygis. Tačiau tobulinant pastatus nebuvo atsižvelgta į oro kokybę ir žalingą poveikį gyventojų sveikatai. Iš tiesų daugelyje šiuolaikinių, gerai izoliuotų, sandarių namų, kuriuose buvo stebima oro kokybė, nustatyta, jog CO2 koncentracija gyventojų miegamuosiuose namuose yra daugiau nei du kartus didesnė, nei turėtų būti. Ir tai yra labai didelė problema, kadangi tai turi ilgalaikių pasekmių gyventojų, kurie gyvena prastame patalpų mikroklimate, sveikatai.

Kelias į priekį neturėtų būti atsitraukimas ir pastatų nesandarumo didinimas. Vietoj to privalome dar labiau pagerinti pastatų sandarumą ir kartu įgyvendinti veiksmingą bei energiją taupančią vėdinimo strategiją. Būtent čia praverčia mechaninio vėdinimo šilumos atgavimo sistemos – efektyviai veikiantys rekuperatoriai.

Pirmą kartą tokios sistemos buvo sukurtos dar 1980-aisiais. Jos suderina energijos taupymą ir gerą patalpų mikroklimatą, naudingą tiek žmonėms, tiek ir mus supančiai aplinkai. Pasyvaus namo metodika įrodė, koks veiksmingas ir sveikas gali būti puikus sandarumo ir gerų rekuperacinių sistemų derinys.

Rekuperacinio vėdinimo sistemų privalumai

Rekuperacinio vėdinimo sistemų privalumų yra daugybė. Rekuperatoriai užtikrina šviežią orą visose patalpose, kad būtų užtikrinta gyventojų sveikata ir gerovė. Jie ištraukia nesveikus ir nemalonius teršalus, kontroliuoja drėgmę, todėl stabdo pelėsio augimą ir mažina namų dulkių erkučių kiekį, taip pat iš įeinančio oro filtruoja daugybę mikrodalelių, įskaitant žiedadulkes. Rekuperatoriai sumažina šildymui reikalingos energijos poreikį maždaug 30 %, nes pašalina 90 % vėdinimo šilumos nuostolių, tyliai veikia fone, todėl triukšmo lygis patalpose lieka žemas, net ir esant triukšmingai išorinei aplinkai.

Be to, šiuolaikinės rekuperacinės vėdinimo sistemos yra efektyvus sprendimas, nes į gyvenamąsias patalpas tiekiamas šviežias oras, o šiluma neišeina. Kvapais ir drėgme užterštas užsistovėjęs oras pašalinamas, o šiluma ištraukiama. Tai veiksminga ir ekonomiška sistema. Taigi, apie didelę dalį rekuperatorių privalumų būtų verta pakalbėti išsamiau.

Energijos vartojimo efektyvumas

Rekuperacinio vėdinimo sistema ne tik sukuria sveikesnę aplinką, kurioje gyvenate, bet ir įrengus ją savo namuose padeda sumažinti energijos suvartojimą ir sąskaitas už komunalines paslaugas. Sistema sukurta taip, kad veiktų nepertraukiamai, tačiau tam naudoja mažai elektros energijos, todėl sumažėja bendras jūsų suvartojamos elektros energijos kiekis. Visi žinome apie žalingą klimato kaitos poveikį ir tai, kad prie jo prisideda energijos vartojimas namuose, todėl efektyvesnis energijos vartojimas namuose gali būti tik į naudą.

Mažesnis esamų šildymo sistemų susidėvėjimas

Rekuperatorius papildo esamą šildymo sistemą perskirstydamas šilumą ir neleisdamas jos visiškai prarasti per stogo dangą. Dėl to šildymo sistema rečiau naudojama šildymui, o paskui ir pakartotiniam namų šildymui. Mažiau apkraunant esamą sistemą, ji paprastai tarnauja ilgiau, nes dėl retesnio kiekvienos patalpos šildymo jai nereikia dirbti taip sunkiai. Be to, kai sistemai tenka mažesnė apkrova, paprastai mažiau tikėtini gedimai, palyginti su per daug naudojamomis šildymo sistemomis.

Švarus ir gaivus oras

Vienas iš pagrindinių rekuperacinio vėdinimo sistemos privalumų yra tas, kad rekuperatorius tiekia šviežią, švarų orą į jūsų namus visą dieną ir naktį. Rekuperacinė sistema tiekia pakankamai šviežio oro, kad jūs ir jūsų šeima būtų sveiki, taip pat pašalina nemalonius patalpų kvapus, teršalus ir sumažina patalpų drėgmę. Oro sausinimas ypač naudingas ir šaltuoju metų laiku. Be to, nebereikia kovoti su tipišku CO2 piko poveikiu. Visa tai padeda sukurti sveikesnius ir švaresnius namus jums ir jūsų artimiesiems, užtikrinant ir daug geresnę gyvenimo kokybę.

Puikios kontrolės ir valdymo galimybės

Rekupearacinė sistema reguliuojama rankiniu būdu, todėl galite atlikti nedidelius temperatūros nustatymų pakeitimus ir patys savarankiškai nuspręsti, kurias patalpas vėsinti ar šildyti. Sudėtingose sistemose galima taikyti granuliuotą temperatūros valdymą, kad būtų galima keisti ir lauko temperatūros lygį. Taip pat yra nuotolinio valdymo pultai, kuriais galima reguliuoti nustatymus patogiai įsitaisius bet kurioje savo namų vietoje.

Pašalinamas kondensatas

Viena iš pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria namų savininkai, yra kondensatas, kuris yra dažniausia drėgmės atsiradimo priežastis. Įrengus rekuperacinę vėdinimo sistemą bus užtikrinta, kad visi vandens garai bus efektyviai ir greitai pašalinti. Daugiausia problemų kyla anksti ryte, kai kondensatas patenka ant langų, palangių ir rėmų. Paskutinis dalykas, kurio norite, tai kovoti su drėgme, pelėsio augimu ir puviniu, todėl įrengę vėsinimo sistemą savo namuose galite būti visiškai ramūs.

Labai kompaktiškas dydis

Rekuperatorius yra labai kompaktiško dydžio, todėl jį galima lengvai įrengti įvairiose namų vietose, pvz., rūsyje, palėpėje ar garaže. Be to, šiandieninėje rinkoje egzistuoja keletas modelių, tinkamų įrengti ir virtuvėje. Tokiu atveju pagrindinis valdymo blokas paprastai būna virtuvėje arba pagalbinėje patalpoje, tačiau jį galima įrengti ir beveik bet kurioje jūsų namų vietoje, užtikrinant, kad jis atitiktų visus jūsų poreikius.

Nuolatinė temperatūros kontrolė

Kitaip nei įprastos šildymo ar vėsinimo sistemos, kurios periodiškai įsijungia ir išsijungia, todėl temperatūra pakyla ir nukrinta, rekuperatoriai užkerta kelią tokiam efektui. Besikeičianti temperatūra sutrikdo mūsų pačių vidinę temperatūros kontrolės sistemą. Perskirsčius sukauptą ir po namus pasklidusią šilumą, išvengiama būtinybės vis iš naujo šildyti savo gyvenamąjį būstą. Be to, dėl perskirstymo proceso yra palaikoma daug pastovesnė temperatūra įvairiose būsto patalpose.

Geresnė sveikata

Tinkamas vėdinimas visame būste yra labai svarbus gerai žmonių sveikatai. Pavyzdžiui, jei kenčiate nuo alergijos, pelėsis ir drėgmė jūsų namuose gali tik sustiprinti tokius nemalonius ir jūsų gyvenimo kokybei kenkiančius simptomus. Be to, visi namuose esantys astma sergantys žmonės pastebės prastą oro kokybę, nes jiems bus sunkiau kvėpuoti, o tai tik dar labiau apsunkina prirūkytas ar užterštas oras. Pašalinus oro teršalus, jų kvėpavimo takai dirginami kur kas rečiau, todėl investuoti į rekuperacinę vėdinimo sistemą savo namuose gali būti labai išmintingas ir veiksmingas sprendimas.

Didesnis komfortas – geresnis miegas

Dėl pastovesnės šilumos gyvenamosiose patalpose nereikia jausti diskomforto dėl temperatūros svyravimų. Vakare eiti miegoti ir stengtis užmigti šaltame miegamajame, kuris dar nespėjo sušilti yra labai nemalonu. Laimei, visa tai yra praeitis, jei naudojamas rekuperatorius. Jos dėka galima užtikrinti ramesnį miegą. Taip pat nereikia pamiršti, kad nekyla problemų dėl skersvėjų, kylančių iš šaltesnių koridorių, prieškambarių ir gretimų kambarių. Tuo tarpu rekuperatorius tinkamai subalansuoja temperatūrą ir padidina komfortą.

Ne tik patalpų šildymas, bet ir vėsinimas

Šiandien yra labai daug kalbama apie šildymo funkcijas, tačiau rekuperatorius taip pat suteikia galimybę prireikus vėsinti namus. O tai reiškia, kad naudojant rekuperatorių, nebereikia atskirų kondicionavimo įrenginių. Dėl šios priežasties rekuperatorius tampa ir labai svarbiu energijos vartojimo efektyvumą gerinančiu įrenginiu. Be to, tai geriau užtikrina saugumą, nes karštą dieną nereikia varstyti langų, kad į vidų patektų vėsesnis oras, nes rekuperatorius geba tai labai veiksmingai užtikrinti.

Rekuperatoriaus paieška ir pasirinkimas

Dabar, kai jau žinote visus rekuperacinės vėdinimo sistemos privalumus, kitas žingsnis – susirasti tinkamą rekuperatorių savo namams. Kadangi rekuperatoriai šiandien yra labai populiarūs, rinkoje veikia daugybė specializuotų parduotuvių, prekiaujančių plačiu rekuperatorių asortimentu. Jei kreipsitės į šios srities specialistus, jie galės jums suteikti daugiau informacijos apie tai, ką reikėtų daryti ir koks įrenginys geriausiai tiktų jūsų būstui. Prieš nuspręsdami imtis veiksmų, paprastai galite gauti nemokamą sąmatą, kuri padėtų jums lengviau suformuoti ir savo biudžeta.

Visiškai nesvarbu, ar gyvenate vieni, su šeima ar draugais – visų saugumas ir apsauga namuose turėtų būti jūsų svarbiausias prioritetas. Rekuperacinio vėdinimo sistemos įrengimas jūsų namuose gali padėti užtikrinti, kad jūsų namai būtų gerai vėdinami, šilti ir sausi.

Rekuperatoriaus privalumai pramonei

Šiuo metu yra daugybė technologijų, kurios padeda susigrąžinti prarastą šilumą didelėse gamyklose ir pramonės įmonėse. Naudojant rekuperacines vėdinimo sistemas galima gerokai sumažinti energijos kiekį, kurį prarandame dėl išmetamųjų teršalų pastarojoje sferoje – laimei, dabar yra technologijų, leidžiančių sulaikyti šilumą ir ją pakartotinai panaudoti.

Komercinių patalpų rekuperacinio vėdinimo privalumai

  • Rekuperacinio vėdinimo sistema gali duoti dar didesnę naudą nei namų ūkiams, nes įmonės paprastai gamina ir naudoja daugiau energijos.
  • Dideli katilai, naudojami verslo patalpoms šildyti, gali turėti dūmų ekonomaizerius, kurie gali būti naudojami šildymo efektyvumui didinti.
  • Dideliame katile sumontavus tokį elementą kaip dūmų ekonomaizeris, galima pailginti jo tarnavimo laiką, nes jis nėra veikiamas staigaus aukštos temperatūros poveikio, kuris sukelia pernelyg didelį nusidėvėjimą.
  • Komercinėse patalpose galima labiau sumažinti šildymo išlaidas, nes katilai ir vėdinimo sistemos naudojamos efektyviau.
  • Naudodami rekuperacines vėdinimo sistemas, bet kuriuo metų laiku darbuotojams galite tiekti daug švaresnį ir pastovesnį orą, vasarą palaikydami vėsą, o žiemą – šilumą.
  • Jei turite įmonę su gera šilumos atgavimo sistema, taip pat gerokai sumažinsite išmetamo anglies dioksido kiekį ir kartu padidinsite katilo efektyvumą.
  • Įmonės taip pat tampa daug patikimesnės, nes jos dirba ekologiškesnėje aplinkoje.

Pabaigai

Taigi, akivaizdu, kad rekuperatoriai šiandien yra ypatingai veiksmingai įrenginiai, kurie puikiai tinka tiek gyvenamosioms patalpoms, tiek ir komercinio tipo objektams. Todėl jei siekiate užtikrinti geresnę oro kokybę ir komfortiškesnę kasdienę aplinką, būtų pats metas įsigyti rekuperatorių.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *